Sosyal Medya
Trend

1 Kasımda Son, WhatsApp bu akıllı telefonlarda çalışmayacak; işte nedeni

En son WhatsApp yükseltmesi yarın 1 Kasım 2021’de yayınlanmaya ayarlandı ve çok sayıda – potansiyel olarak milyonlarca kullanıcı için son derece korkunç haberler içeriyor. Yeni WhatsApp yükseltmesi, bir tanesi eski işletim sistemlerine sahip eski telefonları olan kullanıcıları etkileyecek birçok değişiklik getirecek.

Bu telefon sahiplerinin WhatsApp desteği durdurulacak ve cihazlarını kullanamayacaklar. Sonuç olarak yeni bir akıllı telefon almaktan başka seçenekleri kalmayacak. Mevcut telefonları iyi çalışır durumda olsa da, bu önemli bir finansal yatırım gerektirecektir. Bu müşteriler için başka bir seçenek de, telefonlarını WhatsApp kriterlerine uyan daha yüksek bir işletim sistemi sürümüne güncellemeye çalışmaktır.

Bazı telefonlar bunu yapabilecek kapasitede olsa da büyük çoğunluğu gerekli yüksek seviyelere ulaşamayacak ve bu da WhatsApp kısıtlamasına neden olacak. Bu sadece Android telefon kullanıcıları için değil, Apple iPhone kullanıcıları için de geçerli olacak.

Güvende olup olmadığınızı belirlemek için iki yöntem vardır. İlki, hangi akıllı telefonları destekleyeceği bu WhatsApp duyurusu ile kolayca yanıtlanıyor. WhatsApp’a göre, “Şu cihazlar tarafımızca destekleniyor ve öneriliyor: Android sürümleri 4.1 ve üstü destekleniyor. KaiOS 2.5.0 ve daha yenisi, JioPhone ve JioPhone dahil 2. iPhone, iOS 10 ve daha yeni KaiOS 2.5.0 ve daha yenisini çalıştıran iPhone, JioPhone ve JioPhone 2 dahil.” WhatsApp, bu veya daha yüksek yazılım sürümlerine sahip olmayan hiçbir telefonda çalışmayacaktır.

İkinci seçenek, aşağıda verilen WhatsApp tarafından engellenecek telefonların listesine bakmaktır.

WhatsApp’ın çalışmayı durduracağı akıllı telefonlar:

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core ve Galaxy Ace 2. ZTE: Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 ve Grand Memo.

Sony: Xperia Miro, Xperia Neo L ve Xperia Arc S.

Diğerleri: Alcatel, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five ve Wiko Darknight, Lenovo A820 UMi X2, Run F1, THL W8.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II, Dual Optimus L5, Best L5 II, Optimus L5, Dual Best L3 II, Optimus L7, Optimus L7, Dual Best L7 II, Optimus F6, Enact Optimus F3, En İyi L4 II, En İyi L2 II, Optimus Nitro HD, Optimus 4X HD ve Optimus F3Q.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S ve Ascend D2.

Apple: iPhone 6, iPhone 6s plus, iPhone SE

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu