Mobil
Trend

ABD Rusya’ya Iphone Satış Yasağı Getirebilir

ABD Rusya’ya Iphone satış yasağı getirmeyi planlıyor. Uzun süredir gündemde olan Rusya Ukrayna gerilimi sonrası Dünya savaşın eşiğine gelmişti. Ukrayna Rusya arasındaki gerilime Amerika’da dahil oldu. ABD Rusya’ya karşı birtakım yaptırımlar uygulamayı düşünüyor. Bunlardan biri de Iphone satış yasağı olacak.

Ülkemizin üst kısmında yer alan Karadeniz komşumuz Ukrayna ile Rusya arasında yer alan kriz bir türlü durulmuyor. Yaşanan yeni gelişmeler de bu krizi söndürmek yerine adeta körüklemeye devam ediyor. Hatta bazı kesimler bu iki ülkenin savaşa gireceğini ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğini dahi söylüyor. Reuters’ta yapılan bir habere göre ABD Rusya’ya birtakım yaptırımlar uygulayabilir. Bu planlanan yaptırımlardan biri de Iphone satış yasağı olabilir.

Rusya'ya Iphone Satış Yasağı Gündemde
Rusya’ya Iphone Satış Yasağı Gündemde

Reuters’ta yapılan habere göre Amerika hükümeti Rusya ülkesine ihracat kontrollü tedbirler almaya hazırlanıyor. ABD tarafında yapılan görüşmelerde Rusya ülkesine yapılan akıllı telefonlar, uçak ve otomobil parçalarının ihracatı konusunda birtakım kısıtlamalara gidilebilir. Eğer bu karar alınırsa Rusya pek çok alanda zora girecek.

Rusya’ya İphone Satış Yasağı Dahil Birçok Ambargo Gündemde

Reuters’ta yapılan habere göre ABD tarafından uygulanacak olan bu ambargo Rusya için emsalsiz olacak. Rusya’da yaşayan vatandaşların birçok teknolojik alete ulaşması zorlaşacak. Rusya ülkesinde üretimi yapılan birtakım ürünlerin hammaddelerinin gelmesi aksayacak. Bu yüzden de Rusya’da istihdam problemleri başlayacak. ABD hükümeti ayrıca Rusya ile Huawei tarafından yapılan anlaşmaların iptal edilmesi için harekete geçecek.

Rusya Hükümetinden Bu Ambargo Hakkında Açıklama Geldi

Rusya hükümeti adına Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov tarafından bu iddialar hakkında açıklama geldi. Yapılan bu iddiaların kaynağının kim olduğunun bilinmediğini belirtti. Bu yüzden de bu asılsız haber ile ilgili çok düşünmediklerini söyledi. Bundan dolayı da bu haberler hakkında şu an için söylecek bir şey olmadığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu