Oyun
Trend

Epic vs Apple savaşı: Xsolla, Web Shop kuruyor, oyun geliştiricilerin gelirlerini %40 oranında artırmasına yardımcı oluyor

Video oyunu ticaret devi Xsolla, oyun geliştiricilerinin %40’a varan gelir artışı ve daha önce kendilerine ulaşamayan yeni coğrafyalardaki oyunculara ulaşmak için kaynaklar bekleyebileceklerini belirten Xsolla Web Shop’u tanıttı.

Web mağazası esasen, kullanıcıların çok dilli görüntüleme desteği sunarken tercih ettikleri yerel para birimini ve ödeme yöntemini kullanarak hesaplarına sanal para birimleri ve öğeler eklemelerine olanak tanıyan seçkin Xsolla araçlarının ve hizmetlerinin benzersiz bir karışımıdır. Son üç duyurunun hemen ardından Xsolla Web Mağazası’nın lansmanı önem kazanıyor – geliştiricilerin kullanıcıları diğer ödeme sistemlerine yönlendirmesine ve Apple tarafından sağlanan %30’luk uygulama içi ödeme kesintisini atlamasına olanak tanıyan Epic V Apple kararı, isteklilik teknoloji devinin alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesi ve Güney Kore’nin hem Apple hem de Google’dan platformlarını alternatif ağ geçitlerine açmasını isteyen bir yasa çıkarması.

Geliştiriciler, 250’den fazla ülkedeki oyunculara ulaşabilseler bile platform ücretlerinde %20’ye varan tasarruf sağlayarak, en az 700 farklı ağ geçidi üzerinden gerekli ödemeleri yapmalarına olanak tanır. Ayrıca geliştiriciler, hemen satışa başlamak için ürün kataloğunu Xsolla’ya aktarmak için API çağrılarını kullanabilir. Diğer avantajlar arasında yerel oyuncuların daha fazla elde tutulması, çevrimiçi kontör kapasitesi, güvenli iş ekosistemi, yerleşik etkileyici pazarlama ve özel marka deneyimi sayılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu