Oyun
Trend

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Satışları Durduruldu

Rockstar tarafından yapılan açıklamalar GTA: The Trilogy – The Definitive Edition oyunu hakkında herkesin heyecanlanmasına ve büyük ümitlerle bu oyunu beklemelerine neden oldu. Yalnız çıkan oyundaki hatalar nedeniyle ve oyunun grafiklerinin beklenenden kötü olması nedeniyle oyuncular tarafından alay konusu oldu. Rockstar tarafından yapılan bu oyunla alakalı son açıklamaya göre de GTA: The Trilogy – The Definitive Edition satışları durduruldu. Neden durdurulduğu hakkında Rockstar açıklama yaptı.

Rockstar tarafaından yılın bomba oyunu olarak duyurulan  GTA: The Trilogy – The Definitive Edition oyunu çıktığı ilk günden itibaren oyuncuların hatalarla karşılaşmasına neden oldu. Oyuncuları üzen ilk hata, oyunun Rockstar Game Launcher üzerinden açılırken offline modda açılması oldu. Oyunu açmak isteyen oyuncular oyunun çevrimdışı olması nedeni ile sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler. Rockstar firmasının bu hataya karşı aldığı hamle oyunun satışlarını durdurmak oldu.

Rockstar firması resmi Twitter hesabından bu konu hakkında bir paylaşımda bulundu. Yaptığı bu paylaşımda Rockstar Games Launcher’ın yeniden online olarak kullanılabileceğini ve GTA: The Trilogy – The Definitive Edition oyununun satışa kapatıldığını açıkladı. Oyunun satışının durdurulma nedeni olarak da, oyuna eklenmesi gereken birtakım dosyaların olduğunu açıkladı. Uzman kişilerin yaptığı yorumlar, bu sorunun lisanssız kullanılan müziklerden kaynaklandığı yönünde oldu. Rockstar firması bu yaşanan sorunlar hakkında özür dileyip en kısa sürede sorunları çözeceklerini dile getiriyor.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyununun Grafikleri Sosyal Medyada Gündem Oldu

GTA seven oyuncuların satın aldığı GTA: The Trilogy – The Definitive Edition oyununun eski nesil GTA oyunlarının yenilenmiş yüksek çözünürlüklü grafiklerden oluştuğunu herkes biliyor. Oyunun hikayesinde çok bir değişiklik yapılmadan sadece yenilenmiş grafiklerle gelmesi zaten oyuncuları memnun etmemişti. Lakin oyundaki grafiklerin yeterince yüksek çözünürlükte olmaması insanları oyundan iyice soğutmayı başardı. Oyuncular da tepkilerini sosyal medyada oyunla dalga geçerek dile getirdiler.

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştiriler genel olarak oyun grafikleri üzerine oldu. Oyundaki karakterlerin yeniden oluşturulurken tuhaf bir biçimde şekil değiştirdiklerini söylüyorlar. Oyunda yer alan yağmur efektlerinin ise tam bir felaket olduğu dile getirildi. Ayrıca şehirdeki tabelalarda yazım hatalarının olduğu ve oyundaki rastgele yerlerde kan göletlerine rastlandığını da söylüyorlar.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyunundan Birtakım Kareler

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyunundan Birtakım Kareler
GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyunundan Birtakım Kareler
GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyunundan Birtakım Görseller
GTA: The Trilogy – The Definitive Edition Oyunundan Birtakım Görseller
GTA The Trilogy–TheDefinitive Edition Oyunundan Birtakim Kareler kaptan tekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu