Mobil
Trend

iOS 15.3 Özellikleri Duyuruldu

Apple, iOS 15.2 ve iPadOS 15.2’nin yerine geçen sürümü çıkardıktan sonra, iOS 15 ile gelmesi beklenen geliştirmeler sızdırıldı.

Apple, Pazartesi günü iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemelerini başlattı. Yeni türlerle, Dijital Miras, yazılım gizlilik kaydı, sözlü alışveriş güvenliği gibi özellikler iPhone’lara ve iPad’lere getiriliyor; Şirket ayrıca, müşterilerin olağanüstü ilgisini çekebilecek ekstra yükseltmeler ve bilgisayar virüsü düzeltmeleri yaptı. Ayrıca macOS’un yeni modelleri, tvOS ve watchOS çalışma programları da mevcuttur.

Çok geçmeden, iOS 15.2’nin devamı olmak için iyi bir yol olan iOS 15.Üç değişikliğinin detayları ortaya çıkmaya başladı. MacRumors’un verdiği bilgiye göre, önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkması beklenen yepyeni varyantla birincil değişiklikler beklenmeyecek.

iOS 15.2 bize ne sunuyor?

Magic Apple YouTube kanalında sizi farklı içeriklerle ödüllendirmeye devam ediyoruz. Bu videomuzda iOS 15.2 güncellemesini anlattık.

Apple, hem iOS 15.1 hem de iOS 15.2’de büyük iyileştirmeler yaptı. Örneğin, genellikle iOS 15’in ana ücretsiz sürümüyle geri gelmesi beklenen SharePlay yardımı, başlangıçta ertelenirdi. Teknolojik bilgi birikimi, iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ile iPhone ve iPad kullanıcılarına SharePlay’i sundu.

ios 15 sasirtan yuklenme orani ortaya cikti

Pazartesi günü piyasaya sürülen iOS 15.2 varyantında, en önemli koruma ve gizlilik odaklı özellikler gerçekleştirildi. Bununla birlikte, MacRumors aracılığıyla paylaşılan bilgilerle birlikte, Apple’ın iOS 15.3’ün yerine geçen sürümü, iPhone’larda ve iPad’lerde ana iyileştirmeler taşımayacaktır. Alternatif olarak şirket, güvenlik yükseltmelerine, kötü amaçlı program düzeltmelerine ve verimliliği artırmaya odaklanacak.

Tabii bu, iOS 15.3’ün herhangi bir yenilik getirmeyeceği anlamına gelmiyor. Sızıntılara paralel olarak Apple, yeni değiştirme kapsamında çocukların çevrimiçi korumasından büyülenen bir özelliği uygulayacak (anlatılan özelliğin CSAM olup olmadığı net değil). Podcasts+ uygulamasında küçük değişiklikler bile olabilir ve Apple haber+ dergilerini indirme performansı da gelebilir.

MacOS Monterey 12.1 piyasaya sürüldü! Burada listelenen yönler


Bu günlerde itibari ile iOS 15.2 ve iPadOS 15.2’yi piyasaya süren Apple, aynı zamanda macOS Monterey 12.1’i de resmi olarak yayınladı.

Bu bilginin en basitinden bir sızıntı olduğunu hatırlamakta fayda var. Apple, iOS 15.Üç beta yöntemine başladığında ekstra özel yenilikler bile görebiliriz. Peki ya yeni varyantta hangi noktalara geri dönmek istiyorsunuz? Önerilerinizi aşağıdaki yorum alanından belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu