Mobil
Trend

Oppo Reno 7 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı

Çinli telefon üreticisi Oppo, yeni telefonu olan Oppo Reno 7 teknik özellikleri sızdırıldı. Her yıl 2 tane farklı telefon çıkaran Oppo bu yıl sonunda yeni bir telefonu çıkarmayı planlıyor.

Her sene 2 farklı seri telefon üreten Oppo, bu sene de yıl sonunda çıkarmayı planladığı telefonu duyurdu. Bu yıl başında ise Oppo Reno 6 telefonunu çıkarmıştı. Oppo Reno 6 serisi telefonlar hali hazırda 5G desteğine sahip olmuştu. Bu yıl başında çıkardıkları Oppo Reno 6 telefonunu hali hazırda Avrupa pazarında satışa sunmuştu. Türkiye pazarına ve tüm dünya pazarına dağıtılması zaman alacak gibi gözüküyor. Oppo Reno 7 telefonu ise bu yıl sonunda en azından Çin pazarında satışa sunulacak gibi gözüküyor.

Oppo Reno 7 Teknik Özellikleri Resmi Olmayan Bir Kaynak Tarafından Açıklandı

Oppo Reno 7 telefonu kamerası bakımından oldukça iddialı olacak. Reno 6 telefonundan çok daha iyi bir kameraya sahip olacak. Bu telefonda 3 tane arka kamera 1 tane de ön kamera bulunuyor. Bu kameraların hepsi de Sony markasına ait kamera olacak. Telefondaki selfie kamerası (ön kamera) 32 MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekebilecek. Telefonun arkasında yer alan ana kamera 50 Mp çözünürlüğe sahip, 8 MP çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı otomatik odak yapabilen ve makro çekim kamerası ve son olarak 2 MP çözünürlüğe sahip portre çekimlerde kullanılmak üzere siyah-beyaz bir kamera bulunuyor.

Oppo Reno 7 Teknik Özellikleri
Oppo Reno 7 Teknik Özellikleri

Oppo Reno 7 telefonunun ekranı 6,5 inç boyutunda FHD+ çözünürlüğe sahip Amoled bir ekrana sahip olacak. Ayrıca bu ekran 90 Hz yenileme hızına sahip ve 10 bit renk desteği bulunuyor. Ayriyeten telefon LPDDR4X RAM ve UFS 3.1 depolama desteğine sahip olacak. Telefonun bataryası 4500 mAh kapasitede olacak ve telefon 65 W hızlı şarj özelliğine sahip. Telefonda parmak izi okuyucu da bulunuyor. Ayriyeten telefonda NFC özelliği de bulunuyor.

Telefonun tasarımında 6000 serisi alüminyum dan yapılma kasa bulunuyor. Cihazın arka kısmı 2D kristal elmastan yapılma olacak ve telefonun ekranı gorilla glass teknolojisinden yapılma olacak. Oppo Reno 7 telefonda 8 GB ve 12 GB ram desteği bulunuyor. Telefonun depolama alanı ise 256 GB olarak belirlenmiş.

Oppo Reno 7 Satış Fiyatı Ne Kadar?

Oppo Reno 7 telefonunun Türkiye satış fiyatı resmi olarak açıklanmadı. Yalnızca tahmini verilere dayanarak Oppo Reno 7 telefonunun 466 dolar olacağı tahmin ediliyor. Şu anki kura göre hesaplarsak (1 Dolar=9,27 TL) tahmini olarak Oppo Reno 7 Türkiye satış fiyatı vergiler hariç yaklaşık 4300 TL gibi bir fiyattan satışa sunulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu