Sosyal Medya

Reklamsız Youtube Deneyimi Sunan Youtube Vanced Kapanıyor

Youtube’da reklamlardan sıkılan kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği Youtube Vanced kapanıyor. Google tarafından bildirilen telif hakları ihlali sonucu kapanma kararı alan Youtube Vanced, önümüzdeki günlerce hizmet veremeyecek. Peki Youtube Vanced uygulaması yüklü telefonlar ne olacak? Youtube Vanced hizmeti kullanmaya devam edebilecekler mi?

Youtube Premium özelliklerine sahip olan Youtube Vanced uygulaması kullanıcılar tarafından oldukça çok tercih edilmeye başlandı. Uygulamanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Youtube Vanced uygulaması yakın zamanda kapatılacak. Önümüzdeki günlerde uygulama geliştirilmeyecek ve indirilme linki kaldırılacak.

Yapılan bu açıklamanın nedeni olarak da yasal sebepler gösterildi. Google tarafından Youtube Vanced ekibine gönderilen yasal ihtar yüzünden ani olarak kapatılma kararı aldıklarını açıkladı. Google tarafından yollanan ihtarda, uygulamanın logosunun değiştirilmesi, youtube ile alakalı tüm referansların kaldırılmasını ve youtube ile alakalı bütün bağlantıların kaldırılması yer aldı.

Youtube Vanced Kapanıyor. Peki Youtube Vanced Yüklü Telefonlar Ne Olacak?

Youtube Vanced uygulaması uzun yıllar reklamsız bir Youtube deneyimini kullanıcılara sunmuştu. Youtube Premium ile sahip olunabilecek bütün özelliklere sahip olan uygulama, ani bir kapanma kararı aldı. Peki bundan sonra bu uygulamanın yüklü olduğu telefonlar ne olacak? Uygulamayı kullanabilecekler mi? Yoksa uygulama telefonlarından silinecek mi?

Youtube Vanced geliştirici ekibi yaptığı açıklama ile artık bu uygulamanın gelştirilmeyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada Youtube Vanced uygulaması indirme linki de kaldırılacağı açıklandı. Bundan sonra geliştirilmeyecek uygulama hala kullanılmaya devam edilecek. Halihazırda uygulamanın yüklü olduğu telefonlardan bu uygulama kullanılabilecek. Uygulamaya herhangi bir güncelleme ve ek özellik gelmeyecek.

Google tarafından yapılan telif hakkı ihtarnameleri yüzünden kapanan tel uygulama bu değil. Daha önce yapılan ihtarnameler yüzünden iki popüler Discord müzik botu Rythm ve Groovy’nin faaliyetleri de engellenmişti. Bu iki uygulama da Google reklamlarını aşarak müzik dinlenmesini sağlıyordu. Bu kararı ile Google izinsiz olarak reklam aşımı yapan uygulamalara göz açtırmamaya kararlı olduğunu göstermiş oldu.

Youtube Vanced uygulamasını indirmek için web sitesine girdiğinizde sizleri şu sayfa bekliyor olacak:

youtube vanced kapandi kaptan tekno
Youtube Vanced Kapanıyor

Bu sayfada gördüğümüz üzere artık Youtube Vanced apk. sını indiremeyeceğiz. Bizlere artık reklamsız bir şekilde youtube yi nasıl izleyebileceğimiz anlatyor. Verdiği tavsiyeler arasında reklam engelleyici eklenti kullanımı veya reklam engelleyen dns kullanımı yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu