Mobil
Trend

Samsung Galaxy A13 En Ucuz 5G Destekli Telefon Olacak

En ucuz 5G destekli telefon acaba hangisi? Son zamanlarda çıkan telefonların hepsinde 5G desteği bulunuyor. Yalnız bu telefonlar oldukça çok cep yakar hale geldi. Son zamanlarda artan dolar kuru da bu telefonların daha da çok pahalılaşmasına neden oldu. Bu halde ülkemizde 5G destekli telefonların yaygınlaşmamasına neden oldu. Bu durumun farkında olan Samsung, yeni nesil 5G destekli ucuz bir telefon geliştirmeye karar verdi. İşte karşınızda en ucuz 5G destekli telefon olan Samsung Galaxy A13 teknik özellikleri ve fiyatı.

Samsung giriş seviyesi olan yeni nesil akıllı telefonu Samsung Galaxy A13 modelini yeniden düzenlemeye karar verdi. Bu telefona 5G desteğini koyacağını belirten Samsung, yakın zamanda bu ucuz akıllı telefonu tanıtmaya hazırlanıyor.

5En Ucuz 5G Destekli Telefon Samsung Galaxy A13 Tanıtıldı

Galaxy Club tarafından yayınlanan veriler bizlere Samsung Galaxy A13 telefonunun SM–A136B model numarası ile geleceğini gösteriyor. Şubat ayında biz kullanıcılar ile buluşacak olan bu telefon, Samsung Galaxy A12 nin devam niteliğinde olacak. Bu telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise 5G desteğine sahip olması olacak.

Samsung Galaxy A13 5G Teknik Özellikleri Açıklandı

Yeni nesil akıllı telefonda işlemci olarak 8nm üretim sürecinden geçen giriş segmenti Snapdragon 480 modeli kullanılacak. Samsung Galaxy A13 5G modelinde bulunan bu chipset içerisinde 5G anteni barındıracak. Ayrıca grafik gücünü ise Adreno 619 grafik biriminden alacak.

En Ucuz 5G Destekli Telefon Samsung Galaxy A13 5G
En Ucuz 5G Destekli Telefon Samsung Galaxy A13 5G

Samsung Galaxy A13 telefonunun ekran çözünürlüğü konusundan henüz bir bilgi paylaşılmadı. Telefonun ekranı 6,5 inc olacağı biliniyor. Bu telefonda 50 MP lik bir arka kamera bulunacak. Bu kameranın sensörü ise daha önce Redmi 10 modelinde de gördüğümüz ISOCELL JN1 olacak.

En ucuz 5G destekli telefonlardan biri olacak olan Samsung Galaxy A13 5G model telefon 5000 mAh lık bir bataryaya sahip olacak. Telefondaki ram miktarının ise 4 GB olması bekleniyor. Bu telefonun 2022 yılının başlarında satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy A13 5G Fiyatı Ne Kadar?

Segmentinin en ucuz akıllı telefonu olması iddia edilen bu telefon 200 dolarlık bir fiyatla satışa sunulacak. Telefonun satışına ise 2022 yılının başlarında başlanacak. Bu telefonun en önemli rakibi olan Redmi 10 telefonun 5G desteği bulunmadığı halde 180 dolarlık bir fiyattan satışa sunulmuştu. Bu ise Samsung Galaxy A13 5G model telefonun ne kadar uygun bir fiyattan satışa sunulacağını kanıtlar nitelikte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu