Oyun
Trend

Yakın Zamanda PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Olacak

PUBG: Battlegrounds Ücretsiz oluyor. Son zamanlarda en çok konuşulan oyunlardan biri olan PUBG: Battlegrounds Ücretsiz olacağı haberi paylaşıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre PUBG oyunu açıklanan bu söylentileri doğruladı ve net bir tarih verdi. Oyuncular hali hazırda hilelerden oldukça şikayetçi olsa da oyunun ücretsiz olması oyuncu kitlesini bir hayli artıracağa benziyor.

İlk olarak 2017 yılında yayınlanan PUBG: Battlegrounds oyunu ilk çıktığı zamanlarda piyasayı altüst etti. Daha önce benzeri görülmemiş bir oyun deneyimi sunan hayatta kalma oyunu, çıktığı ilk aylarda en çok oynanan oyun olmayı başardı. Yalnız son zamanlarda popülerliği artık eskisi kadar çok olmaması oyun yapımcılarını tedirgin etmeye başlamış gibi gözüküyor. Bu yüzden oyun geliştirici ekibi olan firma PUBG: Battlegrounds oyununu tamamen ücretsiz yayınlamayı düşünüyor.

PUBG:Battlegrounds Ücretsiz Oluyor
PUBG:Battlegrounds Ücretsiz Oluyor

İlk olarak PUBG oyununun ücretsiz olacağı iddiaları The Game Awards 2021 etkinliği sırasında ortaya çıktı. PUBG: Battlegrounds resmi web sitesinde bu etkinlik sırasında ilginç bir haber paylaşıldı. Paylaşılan bu haberde oyunun 12 Ocak 2022 tarihinden itibaren tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilir olacağı yazıyordu. Yapılan bu açıklama PUBG sever oyuncuları oldukça heyecanlandırsa da eskiden oyunu para verip satın alan oyuncular kendileri için ne tarz bir hediye verileceğini merak eder oldu. Sonuçta oyunu ücretsiz alan ve para verip alan arasında bir fark olması gerektiğini düşünmeye başladılar.

PUBG: Battlegrounds Oyununu Para İle Satın Alanlar Nasıl Bir Ayrıcalık Elde Edecekler?

PUBG oyunu tamamen ücretsiz olduktan sonra oyunu para ile satın alanlar ile bedava oynayanlar arasında bir takım farklılıklar bulunacak. Oyunu daha öncesinde para ile satın alan kişiler BATTLEGROUNDS Plus isimli pakete sahip olacaklar. Peki oyunu ücretsiz alan kişiler bu pakete nasıl erişebilecek? Oyunun geliştirici firması bunu da düşünmüş ve bu paketi 12,99 dolar fiyattan satışa sunacak. Günümüz şartlarında dolar kurunun oldukça yüksek olması nedeni ile Türkiye’deki oyunculara daha ucuz bir fiyattan satışa sunulacağı düşünülüyor.

Ne Zaman PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Olacak?

PUBG: Battlegrounds oyunu 12 Ocak 2022 tarihinde tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilir olacak. Oyunu daha önce satın almış kişiler de ek özel paketlere sahip olacak.

BATTLEGROUNDS Plus İsimli Paket Ne Gibi Ayrıcalıklar Sunacak?

BATTLEGROUNDS Plus paketini satın alan kişiler oyunda birtakım ayrıcalıklara shaip olacak. Tabi ki bu ayrıcalıklar doğrudan oyunun oynayışını etkilemeyecek. Bu sayede oyundaki rekabet ortamı korunmuş olacak. Çeşitli eşyalara sahip olacağının bu pakette ayrıca dereceli oyun modu, kariyer modu, madalya sekmesi, özel maçlara erişim gibi birçok özel bölüme erişimi de sağlayacak. Oyunu ücretsiz bir şekilde oynayıp beğenen oyuncular dilerler bu BATTLEGROUNDS Plus paketini satın alarak oyun deneyimlerini bir üst seviyeye çıkarmış olacaklar.

PUBG oyununu 10 Ocak 2022 tarihinden önce satın alan kişiler otomatik olarak Special Commemorative Pack (Özel Hatıra Paketi) hediyesine sahip olacaklar. Bu pakette BATTLEGROUND Plus paketi ve çeşitli kozmetik eşyalar olacak. İlerleyen zamanlarda PUBG oyununun ücretsiz olması oyunun popülerliğini ne kadar etkileyecek hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu